דיני עבודה - ייצוג מעסיקים

room

  • מעסיק, נתבעת ע"י עובדים, הוזמנת לחקירה במשרד הכלכלה? העובדים שלך מבקשים להתאגד?
  • מעסיק, מעוניין להיערך כמו שצריך לביקורת משרד הכלכלה?
  • מחפש עורכי דין מנוסים בדיני עבודה המתמחים בייצוג מעסיקים ?

משרד עו"ד משה כאהן – משרד המתמחה בתחום ייצוג מעסיקים בדיני עבודה, מייצג חברות, הנהלות ועובדי מפתח בעריכת הסכמי העסקה ובהסכמים נוספים הקשורים לתחום יחסי העבודה, פיטורי עובדים, הפרשות לפנסיה, זכויות עובדי קבלן, זכויות נשים בהריון ובטיפולי פוריות, שינוי מבני תגמול בחברה, התאמת החברה לרגולציה הקיימת בתחום משפט העבודה, הפרת תניית אי תחרות ע״י עובדים, סכסוכי בעלות בקניין רוחני שנוצר בתקופת ההעסקה, הזכות לפרטיות בעבודה ועוד.

האם מעסיק יכול לחייב עובד לאי-תחרות? צפה עכשיו

חשיבות ההקפדה על חוקי העבודה

תחום יחסי העבודה בישראל עבר טלטלה עזה במהלך העשור האחרון. חקיקה רחבת היקף שנועדה לשפר את מעמד העובדים וזכויותיהם, הביאה את המעסיקים להכרה שיש להקפיד על קיום חוקי העבודה ושאי שמירה על זכויות העובדים עלולה להסתיים לא רק בתביעה של העובד בבית הדין לעבודה, אלא אף בהטלת עיצומים כספיים על המעסיק ובמקרים חמורים, אף בהגשת כתב אישום כנגדו.

כל מעסיק וכל עורך דין לדיני עבודה, חייב להכיר בשינוי המהותי שעבר תחום דיני העבודה בשנים האחרונות.

כיצד מעסיק יכול להתכונן לביקורת או מבצעי אכיפה של משרד הכלכלה?
יחסי עבודה בעידן של רגולציה משתנה - מהם השינויים הקריטיים?

  צפה עכשיו יחסי עבודה בישראל בעידן של רגולציה משתנה

 צפה עכשיו מהן החובות והזכויות של העובדים מהבית?

ייעוץ שוטף למעסיקים

עורכי הדין ממשרד עו"ד משה כאהן מכירים את נבכי משפט העבודה בישראל ומייעצים באופן שוטף להנהלות של חברות, לסמנכ"לים ומנהלי כוח אדם, בתחום דיני עבודה. בתקופה שבה הרגולציה והפסיקה בתחום העבודה משתנים במהירות וללא הרף, וכאשר הסיכונים שבתביעה ובאכיפה של דיני העבודה הם גבוהים, הרי שיש חשיבות רבה להתעדכנות שוטפת בדרישות הדין המשתנה. הדרך היעילה ביותר להתמודד עם תביעת עובד, היא למנוע אותה מראש.

יש לנו ניסיון רב שנים בייצוג מעסיקים בתביעות בבתי הדין לעבודה, במגוון התחומים הקשורים למשפט העבודה, לרבות בתביעות להכרה של קבלנים או עובדי קבלן כ"עובדים", תביעות לפי חוק עבודת נשים, חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק הודעה לעובד בדבר תנאי העסקתו, חוק הגנת השכר, חוק פיצויי פיטורים, חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, צווי הרחבה ועוד.

אנו מייצגים את המעסיקים ומנהליהם בהליכים ובחקירות שבהם נוקט משרד הכלכלה בקשר להפרות חוקי העבודה ואם ננקטים בסופו של דבר הליכים משפטיים כנגד מעסיק, נייצגו גם בהליכים אלו.

במטרה למנוע מראש תביעות וחקירות מיותרות, אנו מסייעים למעסיקים לבצע בדיקת נאותות – מעין "בדק בית" מקיף בתחום קיום חוקי העבודה בחברה. התהליך מתבצע בשיתוף עם בעלי התפקידים הרלבנטיים בחברה.   לאחר השלמת בדיקת הנאותות, ככל שנמצאו ליקויים, אנו מגישים את המלצותינו כיצד יש לפעול על מנת לתקן את הליקויים שאותרו ועל מנת לצמצם את החשיפה המשפטית הנובעת מהליקויים שאינם ניתנים לתיקון. אנו ממשיכים ללוות את המעסיק בכל שלבי יישום ההמלצות.  

לעיתים קרובות, שיחת טלפון קצרה עם עורך דין ממשרדנו, המתמחה בתחום דיני העבודה, רגע לפני שמקבלים החלטה או עושים פעולה כלשהי, יכולה למנוע תביעות רחבות היקף כנגד המעסיק. אנו מקפידים על זמינות מירבית ועבודה צמודה עם המנהלים ועם המחלקות הרלוונטיות בחברות שאותם אנחנו מייצגים. 

מעסיקים - מה מומלץ לעשות כשמתחילה התארגנות עובדים? לחצו כאן
מה אסור למעסיק לשאול במהלך ראיון עבודה? לחצו כאן

בעשור האחרון, היינו עדים לתהליך של חקיקה חדשה ועניפה ביותר בתחום דיני עבודה. לצד ההגנה הראויה אשר מעניקים החוקים החדשים לאוכלוסיות העובדים המוחלשות, בולטת בחקיקה זו, מגמה של הטלת נטל גובר והולך על המעסיקים, ועל המשתמשים בשירותיהם של קבלני שירותים.

תהליך חקיקה זה הגיע לשיאו, בחקיקת החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה התשע"ב – 2011.

מטרת החוק, להגברת האכיפה, היא להגביר ולייעל את אכיפתם של דיני עבודה ביחס לכלל המועסקים במשק; עובדים ישירים ועובדים באמצעות קבלן כאחד. החוק כולל חידושים מקיפים בתחום האחריות להפרת זכויות העובדים וחושף את כל המעסיקים במשק לאחריות משפטית, הן במישור האזרחי והן הפלילי; מעסיקים במגזר הפרטי והציבורי, קבלנים, מזמיני שירות ומנכ"לים.

החוק כולל כלים ואמצעי אכיפה וענישה מגוונים, כגון, עיצומים כספיים, התראות מנהליות אחריות אישית פלילית ועוד.

היערכות לביקורת משרד הכלכלה

כחלק מההיערכות הנדרשת עקב הוראות החוק להגברת האכיפה, עורכי דין ממשרדנו המתמחים בדיני עבודה, מבצעים בשיתוף פעולה עם המעסיקים החפצים בכך, בדיקות נאותות ביחס לקיום חוקי העבודה בחברה הרלבנטית, במהלכה אנו נפגשים עם סמנכ"ל כוח אדם, מנהל/ת כוח אדם או נציגי המעסיקים האמונים על תחום כוח האדם בחברה. לאחר קבלת סקירה כללית לגבי תחום הפעילות, יחסי העבודה, וסוגי התפקידים והמשרות בחברה, מבצעים עורכי הדין ממשרדנו במשותף עם נציגי המעסיק, בדיקות נאותות ביחס לעמידתם , בחוקי העבודה הרלבנטיים. לאחר מכן, ככל שימצאו ליקויים, אנו מסייעים למעסיק לתקן את הליקויים, ככל שימצאו.

התמודדות עם מגבלות חוק עבודת נשים

מטרתו של חוק עבודת נשים הינה, בין היתר, להגן על נשים בהריון מפגיעה בזכויותיהן ובמעמדן במקום העבודה בשל הריונן. על אף מטרתו החיובית של החוק, לא אחת נדרשים מעסיקים לשינויים ארגוניים בחברה, על אף היותן של מהעובדות בהריון. חוק עבודת נשים, על אף שהוא נועד להגן בצורה ברורה על זכויות העובדים, מאפשר פיטורי עובדת בהריון בנסיבות מסוימות ולאחר קבלת היתר מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה. מלבד ייצוג מעסיקים בערכאות השונות, מסייע משרדנו למעסיקים להגיש היתרים כאמור במקרה הצורך, ממשרד הכלכלה.

יעוץ כללי למעסיקים

משרד עורכי דין משה כאהן מייעץ באופן שוטף למעסיקים מקומיים וזרים בסבך הבעיות המשפטיות הכרוכות בהקמת משרדים בישראל, ובנוהלי גיוס העובדים וההעסקה בישראל. משרד עו"ד משה כאהן וגם מסייע לחברות ישראליות המעוניינות להעביר עובדים ישראליים לעבודה בחו"ל, בשיתוף פעולה עם עורכי דין לדיני עבודה  בארצות היעד.


לייעוץ עם עורך דין לדיני עבודה חייגו - 03-6914775

או מלאו את פרטיכם - צור קשר


צפה עכשיו - מאמרים וסרטוני וידאו שלנו בתחום דיני עבודה שעשויים לעניין אותך:

מעסיקים - כך תנהגו בעת התארגנות עובדים מאמר

זכויות עובדת במהלך חופשת לידה מאמר

יחסי עובד- מעסיק - מספר מעסיקים מאמר

שאלות שאסור לשאול במהלך ראיון של מועמד לקבלת עבודה מאמר

הטלת חיוב אישי על בעלי חברה מעסיקה לחובות לעובדיה מאמר

פיצויי פיטורים - האם ישולמו בעת סיום יחסי עבודה בהסכמה? מאמר

חובת האמונים של העובד - נאמנות ותום לב מאמר

מעסיקים - מכורסת המנהל לספסל הנאשמים מאמר

משיכת עודפים שהצטברו בקופת הפיצויים לעובדים מאמר

ביקורת אכיפה בדיני עבודה - האם אתם מוכנים? מאמר

הכבדת הנטל על המעסיקים בישראל הרצאה בוידאו

סעיף אי תחרות בהסכם עבודה - האם ניתן לאכוף אותו? ראיון וידאו

עורך דין עבודה - זכויות פרילנסרים ועובדים מהבית ראיון וידאו

תחומי ההתמחות של המשרד הינם: משפט מסחרי, דיני חברות, , דיני עבודה, ליטיגציה / ייצוג בבתי משפט, רכישות ומיזוגים, תרופות ומוצרי מזון, דיני מקרקעין / נדל"ן, עסקים משפחתיים, מקצועות חופשיים, צוואה / ירושה / עזבון , חברות בצמיחה ("Start Up")